Výlet do Pěnčína

26.06.2017 00:57

Bývá nepsaným pravidlem, že na konci školního roku se děti školou povinné vydávají na výlet. Bylo tomu tak i v naší třídě. Ve čtvrtek 22. června jsme se společně s 1.A vypravili do výletního areálu v Pěnčíně, který leží v kraji, kde se v minulosti lidé živili výrobou skla a korálků. Hned po příjezdu jsme se museli posilnit a ochutnat svačinky, které nám maminky nachystaly. Potom nás čekala prohlídka továrny, kde jsme se od paní průvodkyně při pohádkovém vyprávění dozvěděli, kolik práce je za jedním malým skleněným korálkem, a nejen to! V korálkové dílně si holky i kluci mohli navléknout korálkový náramek. Tolik různých druhů korálků jsme ještě nikdy neviděli!

Velkou zajímavostí je to, že v areálu sídlí zemědělská farma, ve které chovají různá domácí zvířata, především kozy. Mají tu dokonce druhý největší chov v naší republice. Z kozího a ovčího mléka zde také vyrábějí výborné sýry a jiné dobroty. Kozy i kůzlátka si prvňáci prohlédli pěkně zblízka, ti odvážnější si je pohladili na bradě či růžkách. 

Když jsme se naobědvali z vlastních zásob a zchladili dobrou zmrzlinou, nasedli jsme do vyhlídkového vláčku a vydali se podhorskou krajinou až do malebné vesničky Krásná. V  18. století zde žil slavný lékař a léčitel Jan Kittel. Navštívili jsme jeho dům, ve kterém je dnes malé ale moc zajímavé muzeum, a studánku s léčivou vodou.

Velkou radost dětem udělalo nakupování v místním obchůdku. Každý si z výletu přivezl na památku nějaký suvenýr nebo dáreček. Cesta zpátky nám rychle uběhla a unavení ale spokojení jsme se před čtvrtou hodinou vrátili do Kounic.

A co se dětem na výletě nejvíc líbilo? Největším zážitkem byla jízda vláčkem a prohlídka muzea.

Jak jsme si náš výlet užili, můžete vidět na spoustě fotek ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět