Únor v naší třídě

28.02.2017 23:27

Na konci ledna dostali prvňáčci své první vysvědčení a hned po jarních prázdninách se zase pilně pustili do další práce. V průběhu měsíce února se naučili číst malá tiskací písmena, počítat do osmi a také psát spoustu psacích písmen. Při výtvarné výchově si zkusili pracovat s magickými voskovkami a vytvořili krásné sněhuláky. V prvouce jsme si povídali o rodině, o domově, a tak děti namalovaly svůj pokoj a napsaly, co všechno v něm mají a co tam dělají. Protože únor je doba masopustu a karnevalů, poskládaly si veselé klauny z papíru. 

Při výukovém programu Zdravá 5 jsme se poučili o tom, co máme jíst, abychom našemu tělu dali to, co potřebuje a abychom byli zdraví. Děti pracovaly ve skupinkách, plnily různé úkoly, aktivně se zapojovaly do diskuse. Nakonec ze zeleniny a ovoce vytvořily paní učitelku a s chutí ji snědly.

Je toho opravdu hodně, co už malí prvňáci dokážou a zaslouží si za svou snahu velkou pochvalu.

Poslední únorový den jsme společně s dětmi z 1. A oslavili masopustní úterý. Ve veselých maskách jsme nejdříve navštívili spolužáky v jiných třídách a zhlédli pohádku, kterou si připravili druháčci. S nadšením jsme pak tančili a soutěžili při maškarním reji. Zkrátka v naší škole se pořád něco děje... Ani v měsíci březnu se nudit nebudeme. Můžeme se těšit na divadlo, Slavnost písařů a hlavně na jaro!

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme si únor užili.

 

—————

Zpět