Pestrý březen

06.04.2017 21:03

Od prvních březnových dnů se v naší třídě pořád něco dělo. V ekologickém pořadu Tonda Obal jsme se dozvěděli, co je to recyklace a proč a jak máme odpady třídit. 6. března jsme podruhé navštívili Divadlo Gong a zhlédli pohádku O pejskovi a kočičce. Nejvíc se nám líbilo, jak pejsek a kočička pekli dort. Dva dny poté si přišli na své milovníci dinosaurů. Naši školu totiž navštívili opravdoví paleontologové. Děti si mohly vyzkoušet odlévání sádrových odlitků různých zkamenělin a dokonce vyhrabat a očistit kostru dinosaura. Učení jsme ale také nešidili. Zvládneme počítat do deseti, umíme napsat spoustu psacích písmen a stále se zlepšujeme ve čtení. Někteří z nás dokonce úplně sami přečetli první knížku.

Ve volných chvilkách jsme si našli čas na nacvičování vystoupení na Slavnost písařů, která proběhla 22. března. Kromě přednášení a zpívání při ní prvňáčci plnili písařské úkoly. Museli třemi různými způsoby - husím brkem, japonským písmem a tajným písmem - podepsat písařský slib, ve kterém se zavázali, že budou dodržovat důležité zásady správného psaní perem. Všem dětem se to podařilo, takže si nakonec všichni odnesli domů své první plnící pero.

V posledním březnovém týdnu jsme se zasloužili o to, aby byly Kounice čistší. Celkem třikrát jsme s kbelíky vyrazili do terénu a posbírali spoustu odpadků. Myslím, že kluci a holky z naší třídy odpadky na zem už zahazovat nebudou.

Závěr měsíce patřil všem, kteří mají rádi knížky. Dvanáct dětí z 1. B a dvanáct dětí z 1. A prožilo v pátek 31. 3. svou první pohádkovou Noc s Andersenem. Všichni si to moc užili a při pondělním ranním kruhu se podělili o své zážitky se spolužáky, kteří se nočního dobrodružství nemohli zúčastnit. 

Máme za sebou několik dubnových dnů a naším hlavním tématem je teď jaro a blížící se Velikonoce. O tom zase příště...

Březnové události zachycuje velká spousta fotek v naší fotogalerii.

 

 

—————

Zpět