Masáže ve škole

08.06.2017 21:21

Brýle, pekař, naběračka, kadeřník, motýl, medvěd, srdíčka, odklízení sněhu... Jak tato slova spolu souvisí? Kluci a holky z prvních tříd to moc dobře vědí, protože se zapojili do jedinečného programu Masáže ve školách, který pomáhá dětem ve 38 zemích světa. 

Děti se postupně při třech setkáních s paní lektorkou naučily, jak provádět jednotlivé prvky masážní sestavy. Celá sestava se skládá z patnácti prvků a každý má pro snadné zapamatování své pojmenování. Aby měly masáže ten správný účinek, musí probíhat v klidné atmosféře, nejlépe za zvuku relaxační hudby. Masáže probíhají ve dvojicích - děti jsou maséry, ale také masáž dostávají. Před započetím samotných masáží se vždy zeptají na dovolení a na konci poděkují za umožnění masáže. Při masírování si  mohou navzájem potichu sdělovat své pocity a požadavky.

A proč jsme se do tohoto programu zapojili? Výzkumy ukazují, že masáže mají pro děti mnoho pozitivních přínosů. Pomáhají například snižovat stres, zlepšují schopnost koncentrace, paměť, rozvíjí sociální dovednosti, zmenšují agresivní chování. Doufejme, že tomu tak bude i u nás.

Na závěr dostali všichni prvňáčci diplom, protože se stali skvělými maséry a mohou se masírovat nejen se svými spolužáky, ale i doma s rodiči. Velké poděkování patří paní lektroce, která nás všemu naučila. Jsme rádi, že jsme tento kurz mohli absolvovat. 

Jak masáže probíhaly, můžete vidět v naší fotogalerii.

—————

Zpět