Jaro v 1.B

29.05.2017 23:59

V dubnu jsme si jarního počasí moc neužili, i přesto jsme si o jaru hodně četli, povídali a také zpívali... Při prvouce jsme ve skupinkách vytvořili jarní plakáty, ve výtvarné výchově jsme nakreslili krásné tulipány a když nám to počasí dovolilo, zaseli jsme na záhonek semínka ředkviček, hrášku a okrasných dýní. Z okna třídy můžeme pozorovat, jak nám zelenina, ale také plevel, pěkně roste. Hodně času jsme věnovali Velikonocům. Děti se dozvěděly, proč se Velikonoce slaví, které zvyky k nim patří, a domů si odnesly krásné velikonoční výrobky, které jsou k nahlédnutí v naší fotogalerii. Na začátku května jsme se zase pustili do chystání dárečků pro maminky k svátku. 

10. května jsme se poprvé vypravili do Divadla Ponec v Praze na velmi neobvyklé představení Svět z papíru. Děti neseděly v hledišti, ale přímo na scéně, a po celou dobu se do představení zapojovaly. Proměnily se přitom v tanečníky a vyzkoušely si, že papír nemusí sloužit jen na psaní a kreslení a že se divadlo obejde i bez mluvení. 

Na konci května už počítáme do dvaceti, umíme většinu psacích písmen a stále se zlepšujeme ve čtení. Skoro všichni prvňáci už přečetli sami nějakou knížku, ti nejpilnější čtenáři dokonce přečetli více než tři knížky. Zaslouží si za to velikou pochvalu!

—————

Zpět