Advent v naší třídě

02.01.2017 21:16

V pondělí 27. listopadu začal v naší třídě advent. V ranním kroužku jsme si zapálili první svíčku na adventním věnci a rozbalili první pytlíček s překvapením z adventního kalendáře. Když děti vyluštily křížovku s tajenkou ADVENT, vysvětlili jsme si, co to znamená a co všechno k tomuto období patří. Při společném školním setkání na schodech 30. listopadu jsme se dozvěděli o Barborce, Mikuláši, Ambroži a Lucii.

V průběhu prosince jsme měli spoustu práce s tvořením výrobků na vánoční trhy. Všechny proutěné ozdoby, prostírání s jablíčky i perníková lízátka jsme při Kounických Vánocích do jednoho vyprodali.  V posledním adventním týdnu jsme se vypravili do Chvalské tvze, kde jsme mohli vidět neobvyklý Betlém a výstavu obrázků Josefa Lady. Hodně času jsme věnovali nacvičování vánoční hry Zvířátka u jesliček inspirovanou pohádkou tohoto malíře. Škoda, že jsme naše vystoupení museli odložit kvůli onemocnění učinkujících. 

Poslední školní den před Vánocemi jsme si ve třídě vytvořili sváteční atmosféru. Ve vyzdobené třídě jsme si uvařili čaj, ochutnávali cukroví od maminek, povídali o Vánocích a zpívali koledy. Navštívili jsme také spolužáky z 1.A a podívali se na jejich představení o narození Ježíška. Vánoční náladu umocnil koncert žáků z 5. třídy. Na závěr jsme si rozbalili dárečky od spolužáků, poslední pytlíček z našeho kalendáře a popřáli krásné Vánoce.  

Když nahlédnete do naší fotogalerie, uvidíte, jak jsme si celý advent pěkně užili.

—————

Zpět